Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. (Online Satış)
SATIŞ – TESLİMAT ve İADE KOŞULLARI

            GİZLİLİK BİLGİLERİ ve MÜŞTERİ SÖZLEŞMESİ

            Madde – 1. www.lideryayinlari.com adresi Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti.’ne aittir.

 

            Madde – 2.  İnternet sitesinden yaptığınız alışverişlerinize ait bilgileriniz kesinlikle başka kurum veya kuruluşlarla paylaşılmaz.  Sistemimizdeki bilgilerinizi sadece siz görebilir ve değiştirebilirsiniz. Üçüncü şahıslar size ait bilgilere ulaşamaz veya değiştiremezler.

 

            Madde – 3. 18 yaşını doldurmamış kişiler www.lideryayinlari.com adresinden alış veriş yapamaz.

            Madde – 4.  Ödeme sırasında girdiğiniz kredi kartı bilgileriniz, 3D Secure sistemi ile siz ve bankanız arasında gerçekleşmektedir. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. ödeme seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.

 1.   Kredi kartı (Master, VisaCard)
 2.   Kargo ile kapıdan (nakit, kredikartı seçenekli) ödeme
 3.   PTT Posta çek hesabı Eft, Havale
 4.   Sitede Belirtilen Banka Hesaplarına Eft, Havale
 5.   Kargo ile kapıdan ödeme (anlaşmalı taşıma firmanın kapıdan ödeme sisteminde talep ettiği hizmet bedeli farkı siparişe otomatik olarak yansıtılır.)

            Ödeme seçenekleri ile alışverişlerinizde tahsilât işlemleriniz gerçekleştirilir. Ödeme sayfasında mevcut hesap numaralarına ulaşabilirsiniz.)

            Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

            Sistem her alışveriş üzerine sipariş numarası vermektedir.

            Kredi kartı bilgileriniz Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. tarafından saklanmaz veya kaydedilemez.

 

            Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

            Madde – 5. Tüm kitap satışlarında KDV oranı %0, Uzaktan eğitim hizmet paketlerinde KDV oranı %8, Puzzle, Oyun, Müzik, ve Reader vb. kitap harici ürünlerin KDV oranı %18’dir.

            Madde – 6. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir.

            Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerin-den dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

            Madde – 7. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. sattığı binlerce ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir.

            Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile yada müşterilerin bildirmiş oldukları telefon numaralarından ulaşılarak; müşterinin bilgilendirilmesi sağlanır ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır. Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir.

            Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti.’nin bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM’ler üzerinden yapmanızı öneririz.

            Madde – 8. İPTAL İŞLEMİ;

            www.lideryayinlari.com adresinden gerçekleştirmiş olduğunuz tüm siparişlerinizi 3 saat içerisinde müşteri tarafından iptali mümkündür. Siparişiniz gün içerisinde hazırlanmış ve kargo firmasına teslim edilmiş ise sipariş kargo işlemleri ve iade işlemleri Madde 9 ve Madde 10 da bulabilirsiniz.

            Madde – 9. KARGO İŞLEMLERİ;

 1. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti.’nin Türkiye içi gönderilerde teslimatçı firma Aras Kargo’dur.

 

 1. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.
 2. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi’yle tahmini 1-3 gündür.

 

            Kargo Bedellerinin Belirlenmesi

            Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.

 1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.)
 2. Paketinizin teslim edileceği yer.
 3. Türkiye içi gönderilerde teslimatçı firma Aras Kargo’dur.

 

Teslimattan Kaynaklanan Problemler

Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. tarafından telafi edilir. (Yurtdışı Posta Servisi sigortasız gönderi yaptığı için bu teminat söz konusu değildir)

            Zarar görmüş paket durumunda;

            – Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.

            – Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

            – Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

            – Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti.’ne bildirilmelidir. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

      Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir problem durumunda 0(549) 435 33 55  numaralı telefon ya da bilgi@lideryayinlari.com email adresini kullanarak Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. online biriminden bize ulaşabilirsiniz.

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

            Madde – 10. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

 Hiçbir Gerekçe Belirtmeksizin Yapabileceğiniz Ürün İadesi ve Koşulları

 

           Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. den satın aldığınız her ürünü, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.

 

            Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

 

            İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

 

            Tahsilatı gerçekleşmiş ürünlerin temin edilip Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. online biriminden gönderi süresi 3 iş günüdür. Ürünlerin belirtilen sürede teslim edilmemesi durumunda +905494353355 numaralı telefon ya da bilgi@lideryayinlari.com email adresini kullanarak Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. online birimine bildirilmelidir.

            Madde – 11. Ürün Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra +905494353355 numaralı telefon ya da bilgi@lideryayinlari.com email adresini kullanarak Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. online birimine bildirilmelidir. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

            Madde – 12.  Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayıvÇember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. taahhüt eder.

            Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

            Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti.’ne ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.

            Madde – 13. Müşteri, www.lideryayinlari.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder.

            Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

            Şikayetleriniz için bilgi@lideryayinlari.com adresine mail atabilirsiniz.

            Sayın Müşterimiz Üyelik Bilgileriniz Hakkında…

            –  Sistemimize kayıt esnasında doldurulması zorunlu olan alanlar, tüm mağazalarımızdan yapacağınız alışverişlerinizde size daha iyi hizmet verebilmek için tutulmaktadır. Diğer alanları doldurmadan da sistemimize kayıt olabilirsiniz.

            –   Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. ziyaretçilerinden topladığı çeşitli bilgileri nasıl toplayıp, kullandığını ve sakladığını; ayrıca bu bilgileri hangi şartlar altında kimlere açıklayıp, kimlerle paylaşacağına dair kurallar bütünüdür.

            Site ziyaretçilerinin bilgilerinin güvenliği ve bütünlüğüne Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. büyük önem vermektedir. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. kullanıcıları tarafından kendisine güvenilerek verilen her türlü bilginin güvenliğinden sorumludur.

            Topladığımız Bilgiler Nelerdir?

         Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti., kişileri bireysel olarak tanımlayıcı çeşitli bilgileri ziyaretçilerinden toplayabilir.

           Ürün ve servis siparişinde kullanılan tüm online formlar ile ziyaretçilerden bilgi girmeleri istenilen site kapsamındaki diğer tüm form ve uygulamalar bu tanım kapsamındadır. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. ziyaretçilerinden web sitemizi nasıl kullandıklarına dair bilgi toplayabilir; (mesela ziyaretçilerin sitemizin hangi sayfalarına daha çok ilgi gösterdikleri, hangi servislerin daha çok dikkat çektiğine ilişkin bilgiler vb. gibi) Yine aynı şekilde ziyaretçilerin sitemizi nasıl kullandıklarını gözlemlemek için “cookie (çerez)” ler kullanılabilir.

            Cookie (çerez), web sunucu tarafından ziyaretçilerin bilgisayarlarına yerleştirilen ve ziyaretçilerin siteye tekrar gelmeleri halinde ziyaretçiyi tanımlamak için kullanılan yazılımlardır. Ziyaretçilerimizden topladığımız tüm bilgiler bireysel nitelikte olmamakla beraber, bireysel bilgilerle alakalı bir takım başka bilgiler de olabilir.

            Bu Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz?

            Web sitesi aracılığıyla toplanan bilgiler, Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. hakkında ziyaretçilere ulaşmak ve ziyaretçileri söz konusu ürün ve servisler hakkında bilgilendirmek için kullanır. Ayrıca Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. web sitesi aracılığıyla toplanan bu bilgileri, ar-ge, pazarlama, reklam ve satış kapsamı altında site verimliliğini artırmak ve site ziyaretçileri ile ilişkilerini sağlamlaştırmak amacıyla kullanabilir.

            Bilgilerin Açıklanması ve Paylaşılması

         Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. ziyaretçilerinden topladığı bilgileri yukarıda bahsedilen amaçlar doğrultusunda diğer ortaklarıyla paylaşabilir. Ayrıca ziyaretçilerimizden topladığımız bilgilere dayanan bir takım anonim (bireysel niteliği olmayan) bilgileri üçüncü şahıslara açıklayabilir. Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. ziyaretçilerinden topladığı bu bilgileri, şirket yapısındaki herhangi bir değişiklik sonucu ortaya çıkabilecek satış, devir-teslim işlemlerinde transfer edebilir.

            Bilgi Bütünlüğünün Korunması

            Sistemlerimiz üzerinde bulunan ve ziyaretçilerimize ait her çeşit bilgi yüksek güvenlik önlemleriyle korunmaktadır. Bu konuda Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. elinden geleni yapmakla beraber, mükemmel güvenlik adına herhangi bir iddia sahibi değildir.

 

            Gizlilik İlkemiz hakkında her türlü sorunuzu +90 549 435 33 55  numaralı telefon ya da  bilgi@lideryayinlari.com email adresini Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. iletebilirsiniz.

           Çember Yayın Basım Dağıtım Eğitim Hizmetleri Sanayi Ltd. Şti. Gizlilik İlkeleri üzerinde zaman zaman değişiklikler yapma hakkını saklı tutar.